На що слід звернути увагу при виборі шахтного котла з нижнім горінням!

котел у розрізі

У всіх шахтних котлах (котлах Холмова) є досить велика камера завантаження,
яка дозволяє забезпечити безперервну роботу на одній закладці палива від 10 до 36 годин (залежно від теплотворної здатності, вологості та ін. властивостей палива, що використовується). Скрізь відбувається пошарове спалювання нижніх пластів палива у надколосниковому просторі.
Але далі моделі починають відрізнятись!
схема спалювання палива

При спалюванні нижнього шару палива у завантажувальній камері відбувається підсушування верхніх обсягів палива, що супроводжується випаром вологи (пароутворенням). Всі ці випари збираються у верхній частині завантажувальної камери та починають активно впливати на метал (стінки теплообмінника). Близько 90% шахтних котлів, представлених на ринку України, не мають можливості провітрювання та просушування завантажувальної камери, що в результаті призводить до активної корозії завантажувальних дверцят і верхньої частини завантажувальної камери і при дозавантаженні палива завжди це скупчення газів потрапляє в приміщення!

Далі ми хочемо звернути Вашу увагу на забезпечення первинної та вторинної подачі повітря. Ці процеси не повинні бути взаємопов’язані! Первинне повітря подається в надколосникову зону (зону горіння) через піддувало або за допомогою нагнітального вентилятора, а вторинне повітря подається в зону допалу, без можливості впливати на основний процес горіння. Таке конструкторське рішення подачі повітря спостерігається досить рідко! Часто зустрічається подача вторинного повітря за допомогою різних трубок з отворами, які знаходяться в зоні активного горіння палива, але при даному конструктиві трубка подачі повітря швидко прогорає і втрачає свою функціональність!

Надалі варто звернути увагу на будову конвекційної частини теплообмінника. Для якісної рекуперації тепла із продуктів горіння в теплоносій величезне значення має не тільки площа теплообміну, а й дистанція, яку проходять димові гази, перш ніж потраплять у димар і з якою швидкістю!

Одноходові котли можуть бути виконані
як із прямокутним перетином каналів
так і з набором певної кількості труб,
але від цього вони все одно залишаються одноходовими
та мало ефективними.

Температура газів у них завжди
буде високою.

Тільки теплообмінники з багатоходовою конструкцією та рівномірним завуженням наступного каналу може забезпечити якісний відбір тепла.
та високу ефективність використання палива!

Шахтні котли (котли Холмова), через неправильно виконану конструкцію у деяких виробників та масового повторення іншими,
без належного вивчення питання,
здобули репутацію димящих котлів при дозавантаженні палива.

Котли такого типу горіння повинні бути обладнані заслінками, що дають можливість перенаправити потік газів, що відходять, з максимально продуктивного в мінімальний за протяжністю між зоною горіння і димоходом канал.

При такій організації руху димових газів та якісному виконанні димаря, дим у приміщення котельні практично виключений!

Оберіть мову | Выберите язык